راهکارهای بدست آوردن جایگاه و رتبه بهتر در موتورهای جستجو

سه رکن اساسی در راه بدست آوردن جایگاه برتر :

1- محتوا و مندرجات سایت )کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها(

2- لینکها )پیوندهای( ورودی خروجی

3- نوع صفحه ها و شگردهای طراحی سایت

البته هریک از فاکتورهای بالا ، نکات بسیار زیادی را در بر میگیرد و گاه برخی از مقاله ها تا ۹۸۸ فاکتور موثر در رتبه بندی را مطرح میکنند. و ما بزودی به بررسی دقیق تر هر یک از این موارد ، و نقش آنها در بهبود رتبه سایت در موتور جستجو خواهیم پرداخت .

اما نخست در اینجا به بررسی راهکارهای ارایه شده توسط گوگل ) یکی از قویترین موتور های جستجو( میپردازیم

: Google loves Content گوگل عاشق محتوا است. این چیزی است که گوگل به وب مستر ها سفارش می کند. از آنجایی که گوگل هیچ ارتباطی با هیچ بهینه کننده یا SEO ای ندارد و هیچ توصیه ای هم در این مورد نمی کند، نکاتی را پیشنهاد می کند تا به شما کمک کند که تفاوت یک بهینه کننده ای که باعث پیشرفت سایت شما می شود و بهینه کننده ای که باعث حذف نام سایت شما از لیست موتورهای جستجو می شود را دریابید .

1- از پاسخ گویی و اعتنا به ایمیل هایی که با عنوان SEO هستند خودداری کنید . یک نگاه به این اسپم بامزه که برای گوگل فرستاده شده است بیندازید

: Dear google.com

I visited your website and noticed that you are not listed in most of the major search engines and directories...

به اینگونه ایمیل ها پاسخی ندهید و آنها را به عنوان اسپم به سرویس ایمیلتان معرفی کنید و آنها را پاک کنید.

2- هیچ فردی نمی تونه تضمین کنه که شما رتبه اول را در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید . از اعتنا کردن به بهینه کننده هایی که به شما قول رتبه اول را در گوگل می دهند خودداری کنید ، این افراد معمولا می گویند ما به خاطر روابطی که با گوگل داریم قادر به انجام این کار هستیم و با فوریت می توانیم رتبه سایت شما را بالا ببریم. در واقع هیچ فوریتی در ثبت یک سایت برای گوگل وجود ندارد و تنها راه ثبت کردن یک سایت از طریق صفحه Add URL یا Google Sitemaps می باشد که شما بدون هیچ هزینه ای می تونید سایتتون رو ثبت کنید.

3- از ارتباط با شرکت هایی که خود را به درستی معرفی نمی کنند و یا دقیقا نمی گویند چه کاری را انجام می دهند خودداری کنید . هر صحبتی که ناواضح بود توضیح بخواهید. اگر یک بیهنه کننده بخواهد با روش های غیرقانونی رنک سایت شما را بالا ببرد، سایت شما از لیست نتایج جستجو حذف خواهد شد چون شما مسئول افرادی هستید که آنها را استخدام کرده اید. پس بهترین کار این است که شما دقیقا بدونید چه گونه این افراد قصد کمک به شما را دارند.