اهمیت لینکهای خارجی در افزایش رتبه یک سایت

منظور از لینکهای خارجی، لینکهایی است که از سایتهای دیگر به سایت شما وجود دارد. هر چه تعداد این لینکها بیشتر باشد رتبه سایت شما بیشتر خواهد بود. علت این امر این است که موتورهای جستجو اینگونه استدلال میکنند که چون تعداد زیادی لینک به این سایت وجود دارد بنابراین از نظر کاربران اینترنت این سایت دارای اهمیت زیادی است بنابراین موتورهای جستجو نیز رتبه سایت را بالا میبرند . موتور جستجوی گوگل رتبه سایتها را براساس آیتمی بنام page rank بیان میکند که عددی بین ۹ تا ۹۸ میباشد. هر چه این عدد بزرگتر باشد رتبه سایت مربوطه بیشتر خواهد بود و همچنین هر چه تعداد لینکهای خارجی یک سایت بیشتر باشد ranking آن سایت بیشتر میشود.

سایر تکنیکهای موثر در افزایش رتبه سایت :

1- موتور جستجوی گوگل تکنیکی را بیان میکند که به کمک آن میتوانید تمام فایلهایی را که تمایل دارد توسط گوگل ایندکس شوند را در یک فایل، معرفی کنید. برای این منظور باید نقشه XML سایت (XML sitemap) را در یک فایل بنام sitemap.xml قرار دهید .

2- فایلی به نام robos.txt در ریشه سایت خود قرار دهید. به کمک این فایل میتوانید به موتورهای جستجو بگویید چه فایل یا پوشههایی را ایندکس کنند و چه فایل یا پوشه هایی را نادیده بگیرند .

3- در بررسی سایتهای رقبا حتماً به این نکته توجه کنید که از چه سایتهایی به آن سایتها لینک وجود دارد. برای بررسی این مطلب می توانید در موتور جستجوی گوگل از دستور زیر استفاده کنید : نام وب سایت مورد نظر :Link

4- هنگامی که یک domain ثبت می کنید، آن را در آدرس google.com/addurl.html اضافه کنید. پس از انجام این کار حدودا ۷ هفته طول می کشد که گوگل domain شما را به بانک اطلاعاتی خود اضافه کند. برای اطمینان از اینکه domain شما به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده است یا نه در گوگل می توانید نام domain خود را جستجو کنید، اگر در نتیجه بازگشتی توسط گوگل، domain شما وجود داشت بدین معنا است که به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده است. البته یک راه بهتر برای domain شما در کمتر از یک هفته به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شود این است که از یک سایت که رتبه بالایی در گوگل دارد به سایت خود یک لینک ایجاد کنید .

5- یکی دیگر از راه های موثر در افزایش رتبه یک سایت، بکار بردن تالارهای و انجمن های گفتگو در وب سایت است. این کار باعث می شود که کلمات کلیدی مورد نظر شما به طرق مختلف در تالارهای گفتگو تکرار شود. علاوه بر این باعث میشود که بینندگان سایت و در نتیجه ترافیک سایت بالا رود .

6- نوشتن مقاله در زمینه های مرتبط با فعالیت شما یکی از راههایی است که به کمک آن میتوانید لینکهای خارجی سایت خود را افزایش دهید. دایرکتوریهای زیادی در سطح جهان وجود دارد که شما می توانید مقالات خود را در آنها وارد کنید و یک لینک از سایت آنها به سایت خود ایجاد نمایید.