سئو چیست و چرا به آن نیاز داریم ؟

وب سایت های طراحی شده توسط ایران وب هاگ با استفاده از ابزارهای قدرتمند در پنل مدیریت این امکان را به کاربران خود می دهد که با صرف کمی زمان و آموزش رایگان، وب سایت خود را بهینه سازی نموده و از پرداخت هزینه های هنگفت خودداری نمایند. تجربه ثابت کرده است که سایت هایی موفق بوده اند که صاحبان آن ها صبر پیشه کرده اند.

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که معادل بهینه سازی موتور جستجو است. که می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو براي کمک به موتورهای جستجو جهت بهبود در نتايج جستجوي طبيعي و یافتن محتوای مناسب ايجاد شده‌ است. الگوريتم گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه ‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو استفاده نمایند.

بسیاری از صاحبان سایت ها مبالغ زیادی صرف SEO می نمایند. تا در مدت زمان کوتاهی به صفحه اول گوگل دست یابند. آیا این امر صحیح است ؟ وآیا همیشگی می باشد ؟

سئو کلاه - سفيد چیست ؟ (White Hat)

سئو کلاه – سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌هایی که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که به هيچ وجه به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود به این دلیل که يا اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند.

سئو کلاه - سیاه چیست ؟ (Black Hat)

سئو کلاه – سياه اشاره به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود. انجام تاکتيک‌هاي سئو کلاه – سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود ولي مي‌تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

سفارش سایت آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟ صفحه اصلی